Pınar Mahallesi yıkılıyor
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
11 Kasım 2009 00:34
Sarıyer Haber'in ulaştığı çok özel bilgiye göre kentsel dönüşüm projesi dahilinde, Pınar Mahallesinde birçok yer Derbent'ten önce yıkılarak, TOKİ'ye devredilecek...

Kentsel Dönüşüm projesi dahilinde Pınar Mahallesinin yıkılarak Toki'ye verilmesi kararlaştırıldı. Derbent'in TOKİ'ye devri gündemde olmasına rağmen, Pınar Mahallesi Derbent'in önüne geçerek TOKİ'ye devrine karar verildi.
Derbent Mahallesi ile ilgili olaraksa evlerin üzerinde bulunduğu koopertifle anlaşma yapılarak, TOKİ'ye devedileceği ifade edildi.
Büyükşehir Belediyesinin aldığı kararın ardından gözler, arazideki çalışmayı yapacak olan Sarıyer belediyesine çevrildi.
Büyükşehir Belediyesine yakın bir kaynaktan elde edilen bilginin tüm detayları ile ilgili, önümüzdeki günlerde açıklama beklenirken, TOKİ'nin bölgedeki çalışmasına sıcak bakmadığı bilinen Sarıyer Belediyesi'nin konuyla ilgili ne yapacağı bekleniyor.
Bu Haber Toplam 14819 Defa Okunmuştur
BİLE BİLE LADES DİYORUZ
çiğdem
pınar mahallesinin yıkılacağını biliyoduk bile bile lades diyoruz sayın cengiz alp te söylemişti projeler var seçeneğinizi iyi yapın diye şimdi soralım sayın belediye başkanımıza seçim esnasında 3ay içinde tabunuz hazır evleriniz yıkılmayacak demişti seçim olalı 9ay oldu duyuyoruzki yıkım emri geliyomuş bu kadar insanın hkkı ne olcak neden elektirik su gaz verdiniz elimizden alacaktınız
07/12/2009 09:54
yorum devamı
cozbek
bu insanları ne yapacaksın öldürecenmi adamları varoş diye ? Madem öyle devlet arazisi tamam devlet arazisi burdada anlaştık devlet bugune kadar nerdeydi diyorum bende bu zamana kadar neden malına sahip çıkmadı.Burada yaşayan insanlar zaten vergilerini veriyorlar devletten birşey kaçırmıyolar ki devlete yakışan buraların üzerinde yaşayan insanlara tapularını vermesidir. Kaçak yapıları yıkmak istiyorsa istanbulun %80nini yıkması gerekir istanbulun %80'i kaçaktır.
16/11/2009 11:10
BANA İKİDE BİRDE BOGAZIN YEŞİLLİĞİ DEYİP DURMA
cozbek
Beyazmartı kardeşim madem bu kadar yeşillik sevdalısısın Boğazdan geçen 3. köprü projesinede karşı çıkman lazım ama burada öyle birsey göremiyorum biliyosun 3. köprü belgrat ormanlarını ve boğazı tehdit ediyor? sen diyosunki gelip beleş oturdunuz bende diyorumki yok öyle beleş oturma buraları satan arazi mafyası yani doğal olarak oralara bir bedel ödenmiştir burada 25 yıldır yaşayan kişi olarak bunu söylüyorum.Tamam seningibi düşünelim yıkılsın pınar mahallesinde 20000 kişi var kayıtlı 2.yrm bk
16/11/2009 11:05
Buraların Yıkılacağını Söylemişti.
deniz tatlıda
maalesef seçimlerde pınar mahallesinin yıkılacağını sayın alp sizlere söylemişti.bu son şansınız iyi değerlendirin demişti.belgeler hazır bunu kim engeller kim size sahip çıkar kim yanınızda olur, kimler size kazık atar hepsini söylenmişti. maalesef bunun böyle olacağı belliydi bu devlet size yol yaptı,elektrik verdi,su verdi,gaz verdi şimdi yıkıcam diyor acaba niye hiç merak ediyormusunuz? tabi ki oraları yıkıp daha modern (İstinye PARKLAR) yapıp daha palalıya satıp rant kazanmak için ,
15/11/2009 23:48
pınar mahallesi yıkım haberi
serkan yalçın
Diğer imtiyazlara bakalım boğazın nadide yerleri sarıyer tarabya gibi bir cok yerınde yunanistandan gelen selanık gocmenlrıne atamız tarafından hedıye edılmıs karsılıksız tabıı bunu tapudan takıp edebılırısınız ozellıkle yenıkoy yanı benım dedelerim bır cok savasa girsın kanını doksun bende ulkemde bır karıs topragım olmadan yasayım ellalemın yunanı yasasın oylemı nerden secım sozlerıne ne oldu CHP 2 AYA TAPU SOZU VERMISTI YAZISI HALEN DURUYOR ?? NEREDE SOZLER.
14/11/2009 20:45
reklam
Bu Kategoriye Ait Diğer Haberler
SON DAKİKA
ÜYE GİRİŞİ
Video Haber
Yazarlar
Ümit SANLAV
Ümit SANLAV
Atalay Kaban
Atalay Kaban
VURAL KARAHAN
VURAL KARAHAN
TEVFİK GELGEÇ (HOROZ)
TEVFİK GELGEÇ (HOROZ)
Selçuk Kavaloğlu
Selçuk Kavaloğlu
KIVANÇ EKİNCİ
KIVANÇ EKİNCİ
Ayşe ÜNLÜ
Ayşe ÜNLÜ
Gürol BAĞCI
Gürol BAĞCI
Pror. Dr. ERTAN TEZCAN
Pror. Dr. ERTAN TEZCAN