Şifalı Bitkilerden Kimyonun Faydaları
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
25 Mart 2008 16:08
Sağlığınız için önemli bir tehdit unsuru olan radyasyondan kurtulmak için kimyon tüketin...

Kimyon, mayıs-haziran ayları arasında, beyaz ve pembemsi renkli çiçekler açan, 40-60 cm boyunda, bir yıllık otsu bir bitkidir. Kimyonun genel olarak en sık yetiştiği yerler: İran, Özbekistan, Tacikistan, Türkiye, Fas, Mısır, Hindistan, Suriye, Meksika ve Şilidir. Türkiye'de yetiştiği yerler: Ege ve Karadeniz Bölgesinde kültür olarak yetiştirilir.


Kimyonun faydaları şöyledir; iştah açar. Hazımsızlığı giderir. Mide ve bağırsaklarda gaz birikmesini önler. Birikmiş gazı söktürür. Hava yutmayı önler. Sinirleri yatıştırır. Sinirsel baş dönmelerini keser. Anne sütünü artırır. Aybaşı kanamalarının düzenli olmasını sağlar. İdrar söktürür. Yüksek tansiyonu düşürür. Bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardımcı olur. Romatizma ve şişmanlıkta faydalıdır. Hamileler kullanmamalıdır.


Çernobil'deki patlamadan sonra Karadeniz bölgemizde yetişen ürünlerle vücudumuza girerek önemli bir tehdit unsuru olan radyasyon, baz istasyonlarının da çoğalması ile insanın vücut dengesini tehdit eden bir olgu halini aldı. Sürekli baş ağrısı, uyuşma, baş dönmesi ile kısmı felç gibi ciddi şikayetlere sebep olan radyasyondan kurtulmak için tane kimyon kullanmak gerekiyor. Özellikle yerli çay ile vücudumuza giren düşük orandaki radyasyonu temizlemek için, yeni mahsül taze tane kimyonun bir tatlı kaşığını, bir su bardağında demleyip içmek büyük fayda sağlıyor.


 
Bu Haber Toplam 16530 Defa Okunmuştur
reklam
SON DAKİKA
ÜYE GİRİŞİ
Video Haber
Yazarlar
Ümit SANLAV
Ümit SANLAV
Atalay Kaban
Atalay Kaban
VURAL KARAHAN
VURAL KARAHAN
TEVFİK GELGEÇ (HOROZ)
TEVFİK GELGEÇ (HOROZ)
Selçuk Kavaloğlu
Selçuk Kavaloğlu
KIVANÇ EKİNCİ
KIVANÇ EKİNCİ
Ayşe ÜNLÜ
Ayşe ÜNLÜ
Gürol BAĞCI
Gürol BAĞCI
Pror. Dr. ERTAN TEZCAN
Pror. Dr. ERTAN TEZCAN