CHP Sarıyer'de sürpriz gelişmeler...
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
05 Kasım 2010 08:03
CHP İstanbul İl Yönetiminin, Önder Sav`la yollarını ayıran Kılıçdaroğluna destek toplantısına Sarıyer ilçesi katılmazken, Hüseyin Coşkun ve Erol Aydın'dan sürpriz gelişme...

CHP İstanbul İl Yönetimi, Önder Sav`la yollarını ayıran Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu`na destek verirken Sarıyer vermedi. İl Başkanlığı`nda yapılan toplantıya İstanbul`un 39 ilçesinden 28 ilçe başkanı ve il yönetimindeki 20 kişiden 13`ü katıldı. Ancak İl Başkanı Berhan Şimşek toplantıda yer almadı. İl Genel Sekreteri Bülent Kerimoğlu, tavrını Önder Sav`dan yana koyan Berhan Şimşek ile devam edilip edilmeyeceği sorusuna, `Partimizin yetkili organları değerlendirecektir` yanıtını verdi. Şimşek ise, `Önder Sav CHP`nin hafızasıdır. Omurgalı olmak lazım` dedi. Toplantıya Kadıköy, Bakırköy, Bahçelievler, Eyüp, Fatih, Güngören, Sarıyer, Sancaktepe, Beyoğlu, Maltepe ve Pendik ilçeleri katılmadı.


Öte yandan İl ve genel merkezle yaşananlara paralele olarak, Sarıyer'de de gelişmeler yaşandı. Beykoz Devlet Hastanesinde çalışırken çalışma şartlarını protesto ederek açlık grevine giden Türkan Albayrak'a yapılan ziyarette, başkan yardımcılıklarından istifa eden isimler başrol oynadı. Başkan Genç'in yokluğunda Belediye Başkanlığına vekalet eden Hayati Kaptanoğlu'nun önderliğini yağtığı ziyarette, vekil başkanın hemen solunda Erol Aydın, sağında Hüseyin Coşkun ve tam arkasında Ali Rıza Yılmaz'ın yer alması, akıllarda soru işareti bırakan bir detay olarak dikkat çekti.


Dikkat çeken bir diğer detay ise, Sarıyer Belediyesi basın bürosu tarafından servis edilen basın bildirisinde yer alan fotoğraflarda bu tablonun ön plana çıkmasından kaçınmak amacıyla, Erol Aydın ve Hüseyin Coşkun'un tamamen, Ali Rıza Yılmaz'ın ise kafasının kesilmesi oldu. Basın açıklaması esnasında olayı uzaktan izleyen Şinasi Yalçın'ın ise sonradan tek başına olan fotoğrafının servis edilmesi ve belediyenin resmi sitesinde yer alması dikkatlerden kaçmadı. Belediye taraından servis edilen ve belediyenin resmi internet sitesinde yer alan fotoğraflara haberimizin hemen altında bulunan foto galeriden ulaşabilirsiniz.


Foto Galeri ( Toplam: 2 fotograf)


Bu Haber Toplam 2801 Defa Okunmuştur
ŞAŞKINLAR
YUSİ
bir parti düşünün belediye seçimlerini kazandığında 100lerce personelin işine son veriyor...sonrada kalkıyor başka bie ilçede işine son verilen birisinin yanında greve katılıyor..varın gerisini siz doldurun....
06/11/2010 23:28
reklam
Bu Kategoriye Ait Diğer Haberler
SON DAKİKA
ÜYE GİRİŞİ
Video Haber
Yazarlar
Ümit SANLAV
Ümit SANLAV
Atalay Kaban
Atalay Kaban
VURAL KARAHAN
VURAL KARAHAN
TEVFİK GELGEÇ (HOROZ)
TEVFİK GELGEÇ (HOROZ)
Selçuk Kavaloğlu
Selçuk Kavaloğlu
KIVANÇ EKİNCİ
KIVANÇ EKİNCİ
Ayşe ÜNLÜ
Ayşe ÜNLÜ
Gürol BAĞCI
Gürol BAĞCI
Pror. Dr. ERTAN TEZCAN
Pror. Dr. ERTAN TEZCAN