AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARININ DİKKATİNE
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
14 Eylül 2013 14:07
AK Partili seçim takvimini belirledi.AK Partili Adaylar nasıl belirlenecek ve AK Partililer aday adayı olabilmek için kaçar para ödeyeceler? AK Partinin Sarıyer'deki Adayları kimler?
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti SözcüsüHüseyin Çelik, yerel seçimler için AK Parti adayadaylığı müracaatlarının başlangıç tarihinin 21 Ekim 2013 olarak belirlendiğini açıkladı.AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen MKYK toplantısında alınan yerel seçim kararını sosyal paylaşım sitesi twitter hesabı üzerinden açıkladı. Çelik, 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili AK Parti aday adaylığı müracaatlarının başlangıç tarihinin 21 Ekim 2013 tarihi olarak belirlendiğini bildirdi.

AK PARTİ’DE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI İÇİN BAŞVURU ÜCRETLERİ BELLİ OLDU
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen MKYK toplantısında alınan kararlara göre, AK Parti’de büyükşehir belediye başkanı aday adaylarından 7 bin 500 Türk Lirası, nüfusu 100 binin üzerinde olan il belediye başkan aday adaylarından 3 bin Türk Lirası başvuru ücreti alınacak.

AK Parti Genel Merkezi’nde Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen MKYK toplantısında alınan kararlara göre, büyükşehir belediye başkan aday adaylarından 7 bin 500 TL, nüfusu 100 binin üzerinde olan il belediye başkan aday adaylarından 3 bin TL, nüfusu yüz bin ve daha az olan il belediye başkanı aday adaylarından ise bin 500 Türk Lirası başvuru ücreti alınacak.

Kararlara göre nüfusu 200 binin üzerinde olan ilçe belediye başkan aday adaylarından 2 bin 250 TL, nüfusu 50 binden fazla ve 200 bine kadar olan ilçe belediye başkan adaylarından bin 500 TL, nüfusu 50 bin ve daha az olan ilçe belediye başkan aday adaylarından 750 TL, nüfusu 10 binden fazla olan belde belediye başkanı aday adaylarından 750 TL, nüfusu 10 bin ve daha az olan belde belediye başkanı aday adaylarından 400 TL, büyükşehirlerdeki Belediye Meclis üyesi aday adaylarından 750 TL ve İl Genel Meclisi üyesi ve büyükşehir olmayan diğer illerin belediye Meclisi üyesi aday adaylarından 250 TL başvuru ücreti alınacak.

AK PARTİ SARIYER'İN ADAY ADAYLARI
Aday Adaylığı müracaatlarına bir ay kala Sarıyer'de konuşulan isimler belirginleşmeye başladı. Kulislerde Aydoğan Cevahir, Sedat Özsoy, Şems Çakıroğlu, Salih Güzel, Selami Uzun, Hüseyin Özdemir, Nurettin Çelik, Cemil Özbalta, Halil Canarıkan, Nimet Çubukçu, Egemen Bağış ve merkezi yönetimden atanacak bazı isimler konuşulsa da, Sedat Özsoy, Şems Çakıroğlu ve Salih Güzel, rakiplerinin bir adım önünde gözüküyor.


Bu Haber Toplam 4286 Defa Okunmuştur
reklam
Bu Kategoriye Ait Diğer Haberler
SON DAKİKA
ÜYE GİRİŞİ
Video Haber
Yazarlar
Ümit SANLAV
Ümit SANLAV
Atalay Kaban
Atalay Kaban
VURAL KARAHAN
VURAL KARAHAN
TEVFİK GELGEÇ (HOROZ)
TEVFİK GELGEÇ (HOROZ)
Selçuk Kavaloğlu
Selçuk Kavaloğlu
KIVANÇ EKİNCİ
KIVANÇ EKİNCİ
Ayşe ÜNLÜ
Ayşe ÜNLÜ
Gürol BAĞCI
Gürol BAĞCI
Pror. Dr. ERTAN TEZCAN
Pror. Dr. ERTAN TEZCAN